Jdi na obsah Jdi na menu
 


∙ Článek do Lužského zpravodaje

lz.jpg

  

Závěr roku bývá v Rodinném centru DaR vždy trochu hektický. Není divu, na prosinec totiž připadá spousta krásných aktivit, na které se celý rok těšíme. První je výroba adventních věnců a dekorací, která proběhla hned 1. 12. 2018 a při níž se vytvořila spousta krásných výrobků. 4. 12. jsme si při pravidelném úterním programu užili čertovskou atmosféru. Děti, za pomoci maminek, vyráběly čerty a anděly z papíru (Foto 1), naučily se říkanku pro Mikuláše a za to si vysloužily andělskou nadílku plnou upečených perníčků (tímto velice děkujeme maminkám, které pomáhaly perníčky péct při pátečním programu Vaření s písničkou).

foto_1_certi.jpg

V rodinném centru nemohl chybět stromeček, na který děti navěsily vlastnoručně vyrobené ozdoby. Všichni se této úlohy chopili zodpovědně a jediná větvička nezůstala prázdná.

Napilno měly i žáčci, kteří pravidelně docházejí na nauku Píšťalky. 14. 12. vystoupili v domově klidného stáří Glossus v Luži (Foto 2) a 20. 12. se ve volnočasovém centru předvedli svým rodičům.  V rámci vystoupení zazněly krásné koledy a písně, které doplnily atmosféru Vánoc.

foto_2_koledovani_deti.jpg

Pár čísel závěrem

Rodinné centrum DaR je v Luži již devátým rokem. Za svou dobu působení, prošlo centrem přes dvacet tisíc návštěvníků, nevěříte? Pojďte se s námi ohlédnout za rokem 2018. Při úterních programech se zde vystřídalo 548 maminek a dětí, páteční Vaření s písničkou navštívilo 496 maminek s dětmi a Klub otazník připravil program pro 280 dětí. Celkem se v roce 2018 zúčastnilo pravidelných i mimořádných akcí magických 3033 návštěvníků.

Co nás čeká v roce 2019

V roce 2019 se budeme věnovat již tradičním programům. Úterky: Klub Mamiňáček, Hrátky s batolátky; Pátky: Klub m_ANIMA, Vaření s písničkou. Program v úterý a pátek je určený pro maminky s nejmenšími dětmi od 1 do 5 let. Středy: Klub Otazník patří starším školkovým i školním dětem. Pondělí a čtvrtek: Pískáníčko pro děti. Čtvrtek: Cvičení pro zdraví od 17:00 na adrese Žižkova 178, Luže. Vstupné na pravidelné programy 20 Kč. Součástí programu bude i spousta zajímavých přednášek, dílen, setkání a hravých aktivit. O jejich termínech vás budeme informovat na našich stránkách http://www.materskecentrum.estranky.cz/ a profilu https://www.facebook.com/rodinnecentrumdarluze/.

Za Rodinné centrum DaR Mgr. Dominika Košnarová DiS., vedoucí centra

 

 

 

 

Aktivity projektu „Rodinné centrum DaR“ jsou podpořeny z

dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Činnost RC DaR podporuje celoročně Město Luže a

Pardubický kraj.