Jdi na obsah Jdi na menu
 


∙ Článek do Lužského zpravodaje

lz.jpg

  

Informace z Rodinného centra DaR Luže

                Podzim je v centru v plném proudu. V nově zrekonstruovaných prostorech se dětem i maminkám moc líbí a v mnohém nám to všem moc ulehčilo práci. Je skvělé, když se dílo daří a je ku prospěchu ostatních.  V nové kuchyni se při pátečním „Vaření s pohádkou“ vaří jedna radost a všichni si vždy pochutnají. Navíc si zde uvaříme i výbornou kávu, takže čas u nás bývá opravdu příjemně strávený.

podzimni-tvoreni.jpg

                V měsíci říjnu se dokonce v našem centru natáčelo a televize V1 vysílala krátký zpravodajský spot. Shlédnout jej můžete na našem facebooku: https://www.facebook.com/rodinnecentrumdarluze/   Dále se v říjnu sešly v centru kojící maminky, aby se vzájemně podpořily a mohly zkonzultovat případné kojící problémy s porodní asistentkou. Na konci října patřila zahrada Rodinného centra tatínkům s dětmi, se kterými pouštěli draky, opékali buřty a brambory a užili si zábavné společné odpoledne. Poslední den v říjnu proběhla již tradiční sbírka použitých hraček, kterými jsme obměnili zábavu pro naše děti v centru, a zbytek hraček putoval do rodin v těžké životní situaci. Ve stejný den putoval směrem ke hřbitovu početný lampiónový průvod se spoustou různých barevných světýlek a děti na hřbitově uctily zpěvem památku zesnulých dětí.

Přehled akcí na listopad 2018:

 • Sobota 3. 11. od 15:00 v RC DaR – „Babičko, nauč mě… plést na pletacím stroji“, vstupné 30,-
 • Čtvrtek 15. 11. od 16:00 v novém volnočasovém centru – přednáška s ukázkami na téma Bezpečný domov dítěte a první pomoc již tradičně se členem Emergency, z. s. Jardou Ballu Procházkou, přednáška s praktickým nácvikem na figurínách, jak poskytnout první pomoc, jak se chovat v krizových situacích (doma, na silnici), specifika první pomoci u dětí od novorozence, jak vyprostit zraněného z auta, nácvik masáže srdce a umělého dýchání, jak postupovat při úrazech, kam volat, a mnoho dalšího, vstupné dobrovolné
 • Úterý 20. 11. od 10:30 v RC DaR – přednáška na téma „Domácí násilí“ + konzultace pro zájemce týkající se pěstounské péče, vstupné dobrovolné
 • Sobota 1. 12. od 15:00 v RC DaR – tradiční výroba adventních věnců, k dispozici bude chvojí, přírodniny na ozdobu, vázací drát, omezený počet svíček, korpusů a ozdob na prodej, vstupné 30,-
 • Každý pátek 8:30 – 12:00 – podzimní vaření polévek pro zahřátí (dýňová a cuketová polévka, špenátový a hráškový krém) – před ochutnáváním si s dětmi zacvičíme pod vedením Jany Ondráčkové, vítány jsou všechny generace

foto3.jpg

V prosinci naše děti z „Pískáníčka“ navštíví již tradičně Dům klidného stáří Glossus v Luži, kde zahrají a zazpívají klientům vánoční koledy a melodie. Dále u nás v posledním měsíci určitě intenzivně zavoní medové perníčky a další vánoční dobrůtky a tradice a děti budou zdobit a zdobit J

Přijďte mezi nás, u nás nejsou žádné věkové hranice, uvítáme i babičky a dědečky, kteří chtějí strávit chvilku ve společnosti malých dětí.

Adresa:                Družstevní 366, Luže

Kontakt:              Mgr.Dominika Košnarová, DiS. tel.: 603 880 938

Web:                    http://www.materskecentrum.estranky.cz/

Facebook:          https://www.facebook.com/rodinnecentrumdarluze/ - sledujte nás!

 

Za tým Rodinného centra DaR Veronika Pešinová

 

 

foto1.png

 

Sponzoři Dne Dětí:

 • Aleš Zavřel – Luže
 • Oblastní Charita Pardubice
 • Město Luže
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí
 • Obchod Přírodní cesta – Luže
 • Restaurace Vídeň – Luže
 • SIMAJ velkoobchod obalů – Skuteč
 • ALFA 3 – Luže
 • ČSOB
 • Ravensburger karton s.r.o.
 • Podlahy Boháč - Doubravice
 • Pneuservis Petr Záruba – Luže
 • Zuzana Melckenbeeck Vysoká – Rabouň
 • Lékárna Violka – Luže
 • Glossus, Dům klidného stáří – Luže
 • Slunap, s. r. o. – Chrast
 • Lékárna.cz

       

 

Aktivity projektu „Rodinné centrum DaR“ jsou podpořeny z

dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Činnost RC DaR podporuje celoročně Město Luže a

Pardubický kraj.