Jdi na obsah Jdi na menu
 


∙ Článek do Lužského zpravodaje

lz.jpg

  

Zprávy z Rodinného centra DaR (Děti a rodiče) Luže

 

Měsíc únor byl v Rodinném centru DaR opět plný zábavy. Úterky si pod vedením Dominiky Košnarové užila mrňátka s maminkami. Děti se naučily tancovat Mazurka, říkanku Chumelenice nebo To to zebe. Maminky se dozvěděly mnoho informací o masopustu a s pomocí svých dětí, vyrobily k říkankám spoustu krásných výrobků. Při kreativních středách se Zuzkou Melckenbeeck, si předškolní a školní děti odnesly domů vlastnosruční výrobky - masopustní masky, kočičky z papírových tácků zdobené lžičky nebo miminka ve skořápce. Pátky byly plné příběhů z dávných věků díky Johance Jiráskové, která s dětmi vždy k příběhu uvařila výbornou dobrotu – palačinky na sladko, zeleninový talíř nebo chutná srdíčka. K datu 2.2. si děti vyrobily i hromničkové svíčky.

K pravidelným akcím v centru nemohly chybět ani akce jednorázové. V úterý 13. 2. jsme prošli městem v tradičních masopustních maskách, 17.2. jsme se pod vedením Johanky naučili vyrábět hojivé mastičky. Akcí bylo skutečně mnoho. A v březnu pokračujeme! Tak přijďte!

Na co se můžete těšit v Rodinném centru DaR?

No přece především na vítání Jara! Začínají nám krásné jarní měsíce a to je u nás v Rodinném centru DaR vždy veselo. S jarem přicházejí také velikonoční svátky. První akcí, kterou si nenechte určitě ujít jsou VELIKONOČNÍ DÍLNY, které se konají v sobotu 17. 3. 2018 od 14:30 v Rodinném centru DaR (na požádání města byl termín oproti informaci v únorovém zpravodaji změněn). Pomůžeme Vám s výrobou velikonočních dekorací, se kterými si můžete vyzdobit domácnost anebo je darovat. Vstupné na tuto akci je 30,-/osobu + případný příspěvek na dekorační materiál.

Další důležitou a již tradiční jarní akcí je VYNÁŠENÍ MORANY (Vítání jara). Průvod, který vyžene “paní Zimu“ se bude konat ve středu 21. 3. 2018. Od 14:30 hod si můžete přijít do Klubu Otazník vyrobit malou Moranku, která se bude házet do řeky. Průvod bude od centra vyrážet v 15:30, s sebou jakékoliv zvučné hudební ( i improvizované) nástroje, ať je průvod slyšet celým městem a zima od nás uteče. V 15:45 se zastavíme u vrátnice Hamzovy léčebny, kde se náš průvod rozšíří o další účastníky. Vstupné na tuto akce je dobrovolné.

V pátek 20. 4. 2018 od 14:30 pořádáme již tradičně DEN ZEMĚ. Jedná se o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující na dopady ničení životního prostředí. Na zahradě RC DaR se mohou děti zúčastnit soutěží a plnění úkolů. Při hezkém počasí si na ohýnku upečeme zdobeného hada z mouky. Vstupné dobrovolné.

V následujících měsících mimo oslav jara chystáme i zajímavé přednášky a besedy. V úterý 6. 3. 2018 od 10:30 nás Mgr. Romana Titová seznámí s problematikou hyperaktivních dětí a dětí s autismem. V květnu se můžete těšit na besedu na téma “Jak dětem hravě zpestřit přípravu do školy/školky“. Květen bude patřit také maminkám a jejich oslavě. Děti z Píšťalek vystoupí ke Dni matek v domově Glossus.

Příměstský tábor

Další důležitá informace, kterou jistě vyhlíží děti i rodiče, se týká konání letního PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA. Vzhledem k velkému zájmu o tábor, budou i o letošních letních prázdninách dva běhy za sebou. 1. turnus Malý umělec se uskuteční 6. - 10. 8. 2018 a povede ho Zuzana Melckenbeeck. Děti si užijí spoustu tvoření a zajímavých technik, ale i her a aktivit. 2. turnus Tajuplný středověk proběhne 13. - 17. 8. 2018 pod vedením Johany Jiráskové.

Podmínky pro přijetí dětí na příměstský tábor jsou: věk 6-11 let, nejlépe děti pracujících rodičů, upřednostňujeme děti žijící trvale v Luži (a spádových obcích), přihlášení je možné na jeden termín, v případě volných míst a po dohodě lze přihlásit na oba termíny. Cena za turnus je 1200,-/dítě (pro děti z Luže a spádových obcí), 1400,- (pro ostatní děti).

Přihlášky můžete od poloviny března vyzvednout osobně v RC DaR v rámci pravidelných programů, popř. elektronicky požádat na e-mail rodinnecentrum.dar@gmail.com nebo sledujte naše internetové stránky http://www.materskecentrum.estranky.cz/, kde budou přihlášky ke stažení a navíc zde naleznete další informace k příměstskému táboru. Přihlášku lze podat nejpozději do 31.5.2018.

Více informací o dění v RC DaR najdete na facebooku – hledejte Rodinné centrum DaR Luže a přidejte se, fotky z  dění v  centru naleznete na http://crunchie.rajce.idnes.cz/, přímo v  centru si můžete prohlédnout kroniky dokumentující naši činnost v  Luži v  uplynulých letech, chcete-li dostávat pravidelné pozvánky na naše akce, pište na rodinnecentrum.dar@gmail.com, popř. kontaktujte vedoucí centra Mgr. Dominiku Košnarovou Dis, tel. 603 880 938.

 

Aktivity projektu „Rodinné centrum DaR“ jsou podpořeny z

dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Činnost RC DaR podporuje celoročně Město Luže a

Pardubický kraj.